- This topic has 1žádnou odpověď, 1 účastník, and was last updated 11 years, 10 months by Svobodová.
-
AutorPříspěvky
-
-
Robert OpltGuest
Dobrý den. Jedná se mi o Váš názor na 14-ti denní lhůtu.Jde o vozidlo provozované v tuzemsku u kterého skončilo zákonné
pojišténí. V této 14-ti denní lhůtě jsem uzavřel nové (za 7dní)a
za těchto 7 dní požaduje ČKP "zákonný příspěvek
nepojištěných".Jedná se o stejné vozidlo které
nebylo provozováno i pojišťovnu.
S pozdravem R.Oplt -
miroslav pardubskýGuest
Dobrý den.Chtějí po mne to samé,v pojišťovně mne přesvečovali,že za tuto dobu nic chtít nemůžou.Přesto chtějí.Vysvětlení na zákaznické lince je,že se tato lhůta vztahuje jen na případné kontroly ze strany policie.Což samozřejmě nemá logiku,bez uzavřeného PR nesmím vyjet..Ale čkp je profesní sdružení poskytovatelů pojištění,takže chce co nejvíc vydělat.Spousta lidí se lekne"úředního psaní" a zaplatí bez přemýšlení a zbytečně..V roce 2009 jsem žádal úřad VOP o vysvětlení,výklad zákona o povinném ručení.Z něj vyplývá,že pokud vůz stojí na oploceném soukromém pozemku,tak nemusí mít PR a ani neplatí povinnost platit příspěvek ČKP.
M.Pardubský -
DouMartGuest
V žádném případě nic ČKP neplatit! Vozidlo stálo nepojízdné na soukromém pozemku. Nemohou chtít zaplatit za neposkytnutou službu. Vozidlo sice musí být ze zákona pojištěno, ale pokud je nepojízdné mimo veřejnou komunikaci tak ne.
-
KarelGuest
Pokud tedy mám vůz odstaven na soukromém pozemku a je nepojízdný nemusím platit povinné ručení. Je to posané v nějakém zákoně. Je potřeba to nějak dokaldovat. Předem děkuji.
-
Tomáš PodlesnýGuest
Dobrý den,
zákon č.168/199Sb. byl novelizován č.137/2008Sb. kde se mimojiné i přesně vyznačuje, kdy je poovinnost mít sjednáno povinné ručení. Zřejmě narážíte na Oddíl první § 1 odst. 2 zákona č.137/2008Sb. kde se píše:Nestanoví-li tento zákon jinak, může na dálnici, silnici, místní komunikaci a účelové komunikaci, s výjimkou účelové komunikace, která není veřejně přístupná (dále jen "pozemní komunikace"), provozovat vozidlo pouze ten, jehož odpovědnost za škodu způsobenou provozem tohoto vozidla je pojištěna podle tohoto zákona. Povinnost pojištění odpovědnosti musí být splněna i v případě ponechání vozidla na pozemní komunikaci.
Jsou však jasně definovány případy, kdy je vozidlo provozováno a to je také případ, že máte na autě registrační značky. Pro úřady tedy vozidlo provozujete, i když stojí na oplocené zahradě. Řešením je dočasně nebo trvale toto vozidlo vyřadit z evidence a potom není nutné platit povinné ručení.
přeji příjemný den.
-
Tomáš PodlesnýGuest
Dobrý den,
tohle není zase tak pravda, protože rozhodně máte povinnost platit pojištění odpovědnosti z provozu vozidla, i když vozidlo stojí mimo veřejnou komunikaci. Klíčem je, že vozidlo je dle úřadů provozováno – je v evidenci silničních vozidel a má přiděleny registrační značky. Nezaplacením rozhodně riskujete ještě větší pokutu a v krajním případě i návštěvu exekutora. Spousta lidí si tento zákon vysvětluje nesprávně a proto vznikají tyto fámy.přeji příjemný den.
-
bastylGuest
Pokud nemělo vozidlo v té době technickou a tudíž nebylo způsobilé provozu, musím i přesto zaplatit ČKP?
Děkuji za odpověd -
JIndřichGuest
Dobrý den,
Tomáš Podlesný pravděpodobně pracuje pro ČKP a mate lidi samozřejmě je to tak jak píše M.Pardubský.Nikde v zákoně neni registrováno=provozováno. -
JanGuest
No a jsem s rozumem v koncích. Mám několik vozidel starších 30 let ve stodole.Jsou nepojízdné a čekají na renovaci.Vzácné jsou pro mne i jejich platné RZ.Které nemám v depozitu, ale doma ve skříni, protože by to dělalo ročně také dost peněz.
Mám je tam už dlouho a samozřejmě nic neplatím. Auta jsou v polopřevodu a počítám, že až je opravím, zaplatím pojistku, půjdu na STK a můžu jet.
Jenže to vypadá,že jsem se asi přepočítal.
Co s tím? Pokud mne dostihne ČKP zaplatím milion?
Za to že se vlastně snažím budoucím generacím zachovat kousky historie. Zlatí komouši, todle je horší, než zabavení majetku.
Několik starých aut v domě ze mně udělá bezdomovce???
Poradí mi s tím někdo?
Děkuji -
oldaGuest
Dobrý den,
jak to tedy dopadlo? Mě se stalo to stejný-koupiljsem auto, poslal jsem prodejci spz a technické průkazy, jakmile je odhlásil na mě, tak jsem udělal poviné ručení, evidenčku a auto jsem přepsal, jenže tam vznikla proluka 11 dní a teď to po mě chtějí zaplatit-s autem jsem nejezdil, protože jednak jsem neměl to poviné ručení a ani jsem neměl SPZ. V zákonu tomu rozumím tak, že by na to mělo být 14 dní, tak nechápu proč to mám teď platit za 11 dní a to téměř 1000 Kč.
Nechápu……. -
SvobodováGuest
Dobrý den,četla jsem zde Váš příspěvek.Mám také probém s čKP vůz byl nabouraný a byl v servisu na opravě,přesto chtějí zaplatit.Moc bych Vás prosila o vyjádření VOP. předem moc děkuji. Svobodová
-
-
AutorPříspěvky